O Autorce - wpisy do katalogów wystaw oraz inne wpisy







Malowanie stanowi dla Krystyny rodzaj zapisu kart pamiętnika. Oglądane krajobrazy, motywy kwiatowe, architektoniczne, marynistyczne, jak również rozmowy podczas spotkań z przyjaciółmi, słuchana ulubiona muzyka a także codzienne przeżycia są dla Niej inspiracją do robienia notatek-szkiców do malowania. Jak sama mówi, żeby powstał obraz musi być najpierw zachwyt, wzruszenie, emocjonalny zapis malarskich impresji, a zaraz później praca, korygowana latami a często powrót do tematów prac malowanych wcześniej.

                Podejmowane na obecnej wystawie tematy, które  Autorka nazwała „Impresjami morskimi i architektonicznymi”, są znakiem wspomnień, symboli wobec zjawisk, budowli, żywiołu wody i pływających po morzach okrętów i statków – cząstki naszej morskiej historii. Motywy architektoniczne w obrazach Krystyny Wojtas, to kompozycje plenerowe, będące przekazem wzajemnie współdziałających ze sobą mocnych fakturowych plam ciepłych barw, światła, przenikających się konstrukcjami ukazanych budowli. Jej impresje marynistyczne i architektoniczne świadczą o tym, że malarstwo jest i zawsze było dla Niej przygodą, autentycznym wędrowaniem po naturze, twórczym zespoleniem się z naturą. Często zapamiętane fragmenty rzeczywistości, przenosi w zaciszu pracowni – na płótno, tworząc swoje osobiste”emocjonalne pejzaże”.

                Krystyna Wojtas oczyściła swoją architekturę z wszystkich innych motywów i dodatków – na ulicach nie ma przechodniów, w oknach domów brak ich mieszkańców. Istotna jest tu rola światła, intensywnych odcieni żółci i konkretnych brązów. Każdy przedstawiony obiekt cechuje inny sposób kadrowania, zmieniając tym zabiegiem potoczne widzenie, dalekie od dosłowności. Interpretacja architektury dokonuje się w Jej obrazach za pomocą nakładających się i przenikających przestrzeni, pulsujących zróżnicowanych faktur, intensywnych zestawień kolorów. Cykle” Impresje morskie i architektoniczne” to osobliwe eksperymenty w budowaniu przestrzeni, powiązanych z dużym ładunkiem emocjonalnym. Autorka dyskretnie ale rzeczowo formuje swoje wizje architektury z precyzyjnymi motywami obiektów marynistycznych, mieszcząc w nich swoje zauroczenie światem starych murów i okrętów. Pełna podziwu jest Jej pasja tworzenia z jaką prowadzi swój twórczy pamiętnik, na który składa się cała wieloletnia kolekcja dzieł. Pracę swoją Autorka realizuje nieustannie na przekór czasom,  przemijającym nurtom i zjawiskom w sztuce najnowszej. Biorąc aktywny udział  w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu Krystyna Wojtas jest obecna podczas wspólnej pracy artystów na plenerach, wystawach, co daje szczególne możliwości wymiany poglądów i konfrontacji własnych poczynań z twórczością innych, a jednocześnie upewnia o słuszności wybranej przez siebie drogi twórczej.

              

                                                                                                                         dr habilitowany  Ewa Miśkiewicz - Żebrowska
                                                                         Wstęp do Katalogu wystaw w Galerii "Centrum"-2004, 2007 i innych edycji

                                                                                              * * *

Krystyna Wojtas – artysta plastyk, pedagog, animator kultury - pracowała  w  Młodzieżowym Domu Kultury jako instruktor plastyki i wicedyrektor, w  Szkole Podstawowej Nr 15 i w  Szkole Podstawowej Nr 7 - pracowała jako nauczycielka plastyki. Od  1986 pełniła funkcje doradcy metodycznego w placówkach doskonalenia nauczycieli – w ODN, w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym a następnie w Centrum Edukacji Nauczycieli, aż do emerytury. Współzałożycielka Sekcji Plastycznej dla nauczycieli przy Oddziale ZNP w Koszalinie w 1972 r. Od 1983 roku przewodnicząca tej Sekcji a także organizatorka wystaw, plenerów i warsztatów artystycznych dla nauczycieli. Twórca wielu form pracy artystycznej w Galerii „N” przy Klubie Nauczyciela. W 1993 roku utworzyła nową formę pracy dla nauczycieli oraz dla ich rodzin o nazwie - Koszaliński Klub Nauczycieli Plastyków-Twórców, którego była prezesem do 15 listopada 2005 roku – przekazując funkcję mgr Małgorzacie Chmielowskiej. 

                W uznaniu zasług dla działalności Krystyny Wojtas - na rzecz nauczycieli plastyków – Koszaliński Klub Nauczycieli Plastyków -Twórców nadał Jej tytuł  HONOROWEGO PREZESA.

Z  wielu pomysłów i inicjatyw Krystyny Wojtas wymienić należy organizowanie przez kilkadziesiąt  lat  w Galerii "N" wystaw ph. „Nauczyciel i jego uczniowie” oraz  wspólnie MDK organizowała jako doradca ds.plastyki przy CEN - Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

Od 2003 roku zainicjowała  organizację Ogólnopolskich Wystaw Marynistycznych - w Galerii „N” a po jej likwidacji – w Galerii „Centrum”, także od 2003  roku do kalendarza wystaw KKNP-T przybyła  następna wystawa ogólnopolska z okazji Dni Koszalina – pn. „Koszalin i okolice”, która przez wiele lat organizowana była przez Krystynę Wojtas dla całego środowiska artystycznego miasta Koszalina a następnie poszerzona o formułę ogólnopolską.

                Krystyna Wojtas jest autorką wielu katalogów i publikatorów promujących twórczość plastyczną nauczycieli a także zapraszanych przez   KKNP-T    artystów z kraju i zagranicy. W 1997 roku  z Jej inicjatywy powstała galeria przy Centrum Edukacji Nauczycieli o nazwie Galeria „Centrum”, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego a zaprezentowało w niej swoje prace  bardzo liczne grono nauczycieli plastyków, artystów profesjonalnych, jak i  uczniów koszalińskich szkół. Utworzyła też wspólnie z nauczycielami ze szkół Koszalina stałą galerię prac,  które zdobią korytarze i pomieszczenia Centrum Edukacji Nauczycieli do dnia dzisiejszego.                              
                                                                                                                                mgr Małgorzata Chmielowska- artysta plastyk
                                                                                                                                       Katalog do wystawy - Galeria " CENTRUM" 2007
                                                                                           
                                                                                                  * * *


„Rzeźbić to nie jest oblizywać , co też i fala
                z kamykiem potrafi – tak jak malować ,to nie jest
                farbować. Tak jak żyć i kochać to nie jest od czasu
                do czasu spotykać się nosem w nos i serdecznie
                uścisnąć .”                              C. K. Norwid
                               Słowa wielkiego artysty doskonale odzwierciedlają działalność Krystyny Wojtas. Dotyczy to Jej dokonań artystycznych , których fragmenty można obejrzeć na wystawie . Ale – dotyczy to również osobowości Krystyny , Jej sposobu na życie, twórczych pasji, umiłowania wybranej profesji , konsekwencji w realizowaniu podjętych zamierzeń ...Życia i kochania tego, co robi i tych z którymi pracuje – na co dzień , nie od czasu do czasu ...
                Znam Ją ćwierć wieku...W Młodzieżowym Domu Kultury , a później w koszalińskiej „siódemce”  – pracowała z dziećmi i młodzieżą  kształtując ich zainteresowania, uzdolnienia i talenty. Połowę swojej aktywności zawodowej poświęciła pracy w placówkach doskonalenia nauczycieli pełniąc funkcję doradcy z plastyki. Nie zaniedbuje przy tym własnej twórczości, ciągle ją doskonaląc. „Nauczyciel przedmiotów artystycznych - mówi - zawsze ma wiele okazji do współdziałania z innymi i na rzecz innych.” Wierna tym słowom – przez wiele lat prowadziła Sekcję Nauczycieli Plastyki Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie oraz Galerię „N”. W październiku 1993 roku – zorganizowała w tejże sekcji nową formę – Koszaliński Klub Nauczycieli Plastyków – Twórców.
                Pamiętam, jak przed pierwszym spotkaniem Klubu – powiedziała : „Jeżeli zgłoszą się chętni, niekoniecznie profesjonaliści, będziemy spotykać się co dwa tygodnie. Może rozbłyśnie jakiś nowy talent? A jeśli będzie to tylko interesująca forma spędzania czasu wolnego, inspirująca i rozwijająca wyobraźnię – to też bardzo dobrze.”I zgromadziła się wokół Niej ponad trzydziestoosobowa grupa nauczycieli w różnym wieku ...A jest to zjawisko szczególnie istotne w tym trudnym czasie, kiedy nie zawsze można  w sobie wyzwolić wrażliwość na piękno oraz wrażliwość na potrzeby i zainteresowania drugiego człowieka ...
                Myślę , że jest to kolejny , bardzo ważny rodzaj bogatej i wszechstronnej twórczości Krystyny Wojtas – plastyczki , pedagoga , animatora kultury .
                                                                                                                    Maria Ulicka 
                                                                               Wstęp do Katalogu wystawy w Galerii "Ratusz 2000 r                                                                                                   


KRYSTYNA WOJTAS      Maria Ulicka  „Miesięcznik” - Ludzie Regionu
  Maria Ulicka redaktor naczelny - Czasopisma Społeczno -Kulturalnego "Miesięcznik"


Krystyna Wojtas - pedagog, twórca i animator kultury - ukończyła studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku pod kierunkiem prof. Barbary Massalskiej. Od 1968 roku mieszka w Koszalinie. Mąż - elektronik, emerytowany oficer wojska, ma wreszcie trochę czasu na swoje hobby - szachy. Córka - magister administracji - pływa na promach PŻB.W niewielkim mieszkaniu Krystyna urządziła sobie własną galerię, w której pełno jest pięknych pejzaży i kwiatów.
Pracowała kilka lat w koszalińskim MDK-u, inicjując wiele przedsięwzięć plastycznych. Między innymi - zorganizowała zespół plastyczny dla dzieci przedszkolnych, który zdobywał laury w ogólnopolskich i międzywojewódzkich konkursach. Od 1974 roku aż do emerytury uczyła plastyki w koszalińskiej "siódemce" , pełniąc jednocześnie funkcję doradcy metodycznego w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym, a później - w Centrum Edukacji Nauczycieli. Z jej inicjatywy od kilkunastu lat w czerwcu w Galerii "N" można oglądać wystawy plastycznej twórczości dziecięcej, którą to twórczość popularyzowała również w Urzędzie Miejskim, w Domu Związków Zawodowych, w klubach. Jej uczniów z "siódemki" nagrodzono w prawie sześćdziesięciu konkursach ,w tym - w kilku międzynarodowych. Prace Krystyny były eksponowane na niemalże stu wystawach zbiorowych - przede wszystkim w Galerii "N", w Galerii "Region", ale również - w Niemczech i Bułgarii. Miała wystawy indywidualne i partnerskie. Uczestniczyła w plenerach malarskich w Człuchowie, Białym Borze, w Mielnie, Boninie, Kołobrzegu, Neubrandenburgu ... Za swoją działalność otrzymywała liczne nagrody - ministra, kuratora oświaty, wojewody, prezydenta miasta, dyrektora wydziału kultury, inspektora .
Po przejściu na emeryturę - nadal z zapałem realizuje swoje życiowe pasje - tworzy i organizuje działalność plastyczną pracownikom oświaty w Klubie Nauczyciela. Prawie trzydziestoletnią tradycję ma prowadzona przez nią Sekcja Plastyczna Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, w skład której wchodzą koszalińscy nauczyciele - związkowcy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu pedagogów - w 1993 roku utworzyła nową, otwartą formę działalności - Koszaliński Klub Nauczycieli Plastyków-Twórców i jest prezesem tej grupy. W działaniach Klubu biorą udział zarówno plastycy jak i nauczyciele innych specjalności oraz członkowie ich rodzin. Wystarczy wspomnieć, że artystyczną wenę odkryło w sobie kilku matematyków, którzy z powodzeniem malują i uprawiają haft artystyczny i że na spotkania i wystawy przychodzą nie tylko nauczyciele z Koszalina, ale również - z powiatu ziemskiego.
Mieszkańcy Koszalina mają okazję oglądać kilkanaście wystaw tej grupy rocznie w Galerii "N", jej członkowie eksponują też swoje prace w koszalińskiej bibliotece, w Ratuszu, w Boninie, w innych salach wystawowych regionu. Członkowie Klubu uprawiają różnorodne techniki plastyczne - malarstwo olejne, pastele, akwarele, malarstwo na tkaninie, aplikacje, haft artystyczny, a nawet - malarstwo na szkle i sztukę witrażową .
Klub Nauczyciela od trzydziestu lat jest naszym drugim domem - mówiła Krystyna, kiedy jeszcze ten Klub istniał - mamy tu zajęcia w ciągu całego roku szkolnego - i z przyjemnością pracujemy podczas wakacji oraz ferii zimowych. Mamy miejsce do pracy, na ekspozycje i na niewielki magazynek. Dla nas - ważna jest nie tylko praca twórcza, ale i atmosfera spotkań, wymiana doświadczeń, podpatrywanie innych, rozmowy o sztuce i w ogóle o wszystkim, wspólna kawa...Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy nie stać nas na wyjazdy na wielkie plenery. Nie wyobrażamy sobie życia bez swojego Klubu. Zresztą koszalinianie też dobrze wiedzą, gdzie jest Galeria "N" - to przecież jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych placówek tego typu w mieście i regionie środkowopomorskim. Dobrze, że władze dostrzegają nas, bywają na wernisażach, pomagają, współfinansując niektóre wystawy. Bo przecież my robimy wszystko społecznie - dla siebie i innych - obrazy, zaproszenia, aranżacje... Opiekujemy się Galerią "N", jeżeli trzeba - malujemy nawet sami ekrany do ekspozycji prac. Mamy nadzieję, że nadal towarzyszyć nam będzie życzliwość i wsparcie władz oświatowych i samorządowych miasta oraz powiatu.
Organizatorskie umiejętności i ogromne zaangażowanie Krystyny sprawiają, że w zajęciach i spotkaniach Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków - Twórców bierze udział ponad trzydzieści osób. Klub owocnie współpracuje z Manowskim Towarzystwem Kultury, którego prezes dr Janusz Fedorko wiernie sekunduje poczynaniom artystycznym nauczycieli i organizuje plenery plastyczne w Boninie i okolicach .
Zapytana o plany i marzenia Krystyna Wojtas mówi : Cieszę się, że mogłam i nadal mogę realizować w praktyce wyznawane przeze mnie credo. Uważam bowiem, że nauczyciel, szczególnie przedmiotów artystycznych, nie może kończyć swojej działalności razem ze szkolnym dzwonkiem. Przecież ma on wiele innych niż lekcje okazji do rozwijania zainteresowań i talentów, do własnej pracy twórczej i do współdziałania z innymi. A to właśnie mogę czynić w mojej grupie w Klubie Nauczyciela. Marzę o tym, żeby znalazły się możliwości i środki - może jakiś wspaniały sponsor - by chociaż raz na kilka lat zorganizować dla koszalińskich pracowników oświaty- twórców plener w innym regionie. kraju.
Chciałabym też rozwijać i powiększać naszą grupę, bo doskonale wiem, jak ważny jest indywidualny rozwój nauczyciela, zaspokojenie jego potrzeb i aspiracji. A nasi członkowie - nie tylko sami tworzą, ale także - wychowują nowych odbiorców sztuki. Jest to zadanie niezwykle ważne, szczególnie dzisiaj, kiedy na sztukę nie zawsze starcza funduszy i nie wszyscy doceniają jej pozytywny wpływ na ludzi...
Teraz Krystyna z utęsknieniem czeka na realizację obietnic władz miasta, że - po odebraniu pracownikom oświaty pomieszczeń przy ulicy Zwycięstwa, w których Klub Nauczyciela mieścił się czterdzieści lat - szybko zapewnią plastykom możliwości kontynuowania chlubnych tradycji Galerii "N". I w kwietniu 2005 roku - w Ratuszu obchodzić będzie trzydziestopięciolecie swojej pracy twórczej…



WYSTAWY, PLENERY, OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE
 
STUDIA :
Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Malarstwo i rysunek studiowała pod kierunkiem prof. Barbary Massalskiej   oraz  doc. Hugona  Laseckiego.                                             
TWÓRCZOŚĆ: malarstwo i rysunek.
Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej – Prezes Oddziału Koszalińskiego
Członek stowarzyszeń twórczych:
-          Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków– Twórców ( przy ZNP) – prezes od 1993 do 15 listopada 2005, obecnie prezes honorowy;  
Członek  Związku Nauczycielstwa Polskiego;                          
WYSTAWY ZBIOROWE: uczestniczyła w ponad  250   wystawach w kraju i zagranicą między innymi w: Gdańsku; Potęgowie; Zgorzałem; Człuchowie; Kołobrzegu –Sanatorium MSW, Galeria KMKiP,Sanatorium „Węgiel Brunatny”; Warszawie; Boninie; Manowie; Darłowie; Świdwinie-Zamek; Przytoku; Zielonej Górze; Lublinie; Szczecinku; Drawsku Pomorskim; Złocieńcu; Mielnie-kawiarnia „Floryn”, Ośr. „ Albatros”; Łazach; Białym Borze; Luboradzy; Boninie 1993-1998; Mostowie; Wyszewie; Darłówku –Antena I ; Koczale-Dymin; Tarnowie; Ustka-Galeria Sztuki Współczesnej”; Połczynie Zdroj-Galeria na Zamku; Hotel „Atlantic”-Nowe Bielice; Człuchowie w MDK; Bobolinie - "Ranczo Mustafa" 2009,2010; Łebie- Posejdon; Darłówko-Róża Wiatrów; Grodzisk Wlkp.- Galeria "Masarnia"2013,2014; Złotów - "Cztery piętra sztuki"
Koszalinie – Galeria „N” od 1978 do 2004 r. oraz od 2009 do 2014;  Galeria Nadbałtycka, Klub Podchorążego WSIWOPLOT, Galeria „Bałtycka”, Galeria „Region”, Galeria Sztuki SP 7, Galeria „Centrum”, Zespół Szkół Budowlanych, ŚDS „Odrodzenie”, Szpital „Polikliniki” ,Muzeum Okręgowe, Galeria „Ratusz” UM, Galeria „Pablo Cafe”, Kawiarnia „Gościniec pod różą”; Centrala „Artystyczna”;  Galeria KSM "Bałtyk";
w Bułgarii – Primorsko; w Niemczech - Neubrandenburg, Schlatkow, Munster;
W niektórych miejscowościach oraz w koszalińskich galeriach prace były wystawiane wielokrotnie.
WYSTAWY INDYWIDUALNE:
Koszalin  -       Galeria „N”                    - 1986,1995;
Kołobrzeg -     Galeria KMPiK              - 1986;
Koszalin  -      Galeria Sztuki  SP 7        - 1995/96/97;
Koszalin  -      Szpital „Polikliniki”        - 1995;
Koszalin  -      Club „BOHEMA”          - 1998;
Koszalin  -      Galeria „Ratusz”             - 2000 ;
Koszalin -      Galeria „Centrum”           - 2004/2007 ;
Koszalin -      Kawiarnia NOT               - 2004;
Koszalin -      Galeria „Ratusz”              - 2005;
WYSTAWY PARTNERSKIE :
Koszalin – Galeria „N”- 1979, 1985, 1992, 1995, 1996; Szpital „Polikliniki”- 1994,1995; Dom Związków Zawodowych – 1999,2000/01/02/03
PLENERY w kraju i zagranicą – brała udział w ponad 45 plenerach między innymi w : Primorsku (Bułgaria)– 1987; Neubrandenburgu(Niemcy) – 1986,1988; Potęgowie – 1977; Zgorzałem - 1978; Człuchowie – 1979; Mielnie – 1982,1996,1997; Białym Borze - 1983 ; Gdańsku -1988; Kołobrzegu -1988, 1989, 2000 / 01/ 02; Przytoku - 1994; Łazach –1995; Darłowie –1995; Boninie –1994/95/96/ 97/98/ 2010; Mostowie – 1999; Luboradzy – 1999; Darłówku –2000/01/02/; Koszalinie -1995,/96/97/98/2000/01/02/05/06/07,08,/09/10/12/13/;  Świdwinie – 2001,2002;  Koczale-Dymin – 2003; Bobolinie - 2009, 2010; Łebie 2013, Darłówko -2013;
PLENERY o charakterze międzynarodowym: Niemcy – 1985,1988; Kołobrzeg – 1988,1989; Luboradza – 1999; Bonin – 1994, 1995, 1998, 1999; Mostowo - 1999;
Udział w Międzynarodowych Spotkaniach pn. „Twórczość Pedagogów Sztuki”- Kołobrzeg 1989 ;
Udział w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Nauczycieli` Lublin 1996,2000,02,04,06;
Udział w III Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli – Tarnów`2003.
Warsztaty Artystyczne w Galerii „N” od 1995 -2004 - Komisarz artystyczny – organizator;
Warsztaty Art. w CEN – komisarz art. 1995, 99;
Nagroda Sponsorów oraz Prezesa ZPARP w I Ogólnopolskim Biennale Plastyki`Dąbrowa Górnicza 2012 ;
Nagroda Prezesa ZPARP w II Ogólnopolskim Biennale Plastyki Grodzisk Wlkp.`2014;
Udział w Ogólnopolskich Wystawach Marynistycznych w Galerii "N" - od 2009 do 2014;
Udział w Ogólnopolskich Wystawach w Galerii "N" ph. "Koszalin i inne zakątki Polski"
NAGRODY :
Ministra Oświaty i Wychowania – 1976
Kuratora Oświaty – 1974, 1975, 1986, 1988, 1991;
Dyrektora Wydziału Kultury UW w Koszalinie – 1985, 1987, 1988;
Inspektora Oświaty i Wychowania – 1986, 1987;
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 – 1989,1993, 94, 98 ;
Prezydenta Miasta Koszalina – 1993, 1997, 2000, 05, 06;
Ministra Edukacji Narodowej – 1995;
Laureat Dorocznej Nagrody Wojewody Koszalińskiego za wybitne zasługi w dziedzinie kultury i sztuki – 1996;
Ogólnopolskie wyróżnienie za innowacje pedagogiczne w dziedzinie plastyki – zamieszczenie   w „ Ogólnopolskim Katalogu Nowatorów w latach 1990-94”
Nagrody i wyróżnienia Dyrektora Centrum Edukacji Nauczycieli za publikacje i audycje filmowe z plastyki w latach – 1990/92/93/94/95/96;
ODZNACZENIA:
MEDAL PAM . ZA ZASŁUGI DLA KOSZALINA - 1978
ZASŁUŻONY DZIAŁACZ KULTURY                  - 1980
ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI                                    - 1984
ZA ZASŁUGI W ROZW.WOJ.KOSZALIŃSKIEGO- 1985
ZŁOTA ODZNAKA  ZNP                                      - 1986
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ       - 1993



2014-04-17 18:26:44    DZIENNIKOWY.pl

Nowe władze Zarządu Krajowego ZPARP

CHODZIEŻ, PIŁA. 12 kwietnia 2014 w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile miał miejsce Krajowy Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas zebrania wystąpił Prezes Zarządu Krajowego ZPARP  oraz prezesi oddziałów.

W zjeździe wzięło udział kilkudziesięciu artystów z całej Polski. Wybrano nowe władze związku.  Prezesem Krajowym ZPARP został ponownie art. plast. Wacław Kubski, I wiceprezesem art. plast. Magdalena Sciezynska, II wiceprezesem art. plast. Beata Prokop-Meisinger, Sekretarzem Krajowym ZPARP art. plast. Pani Iwona Widawska-Kubska oraz Skarbnikiem art. plast. Małgorzata Borsukiewicz. Uchwalono również skład Krajowej Komisji Rewizyjnej, którą tworzą: art. plast. Zenon Grześkowiak, art. plast. Małgorzata Wasiak oraz art. plast. Magdalena Borsukiewicz. Podjęto również uchwałę o nadaniu tytułu Członka Honorowego dla artystki plastyk Krystyny Wojtas z Koszalina, za liczne osiągnięcia oraz wybitny wkład w rozwój Związku.

Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej jest związkiem zrzeszającym twórców-artystów plastyków. Terenem działania Związku jest teren Rzeczpospolitej Polskiej, a siedzibą jego władz jest Piła. Związek posiada Oddziały: Śląski, Warszawski, Wrocławski, Koszaliński, Pilski, Chodziesko-Czarnkowski, Bydgoski, Wieluński, Chełmski. Więcej informacji na stronie Związku http://zparp-krajowy.blogspot.com/
P. Kujawa, M. Borsukiewicz

 



Wystawy Oddziału Koszalińskiego ZPARP organizowane przez Krystynę Wojtas ( wycinki z prasy)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz